Beslenme Ve Diyet

Özel Mersin Fizyomed Tıp Merkezi’nin bünyesinde bulunan Beslenme ve Diyet Kliniği’nde Diyetisyenimiz tarafından yönetilmektedir.Diyetisyenimiz kişiye özel hazırlamış olduğu diyet listeleriyle hastalarımızın kilo ve beslenme sorunlarını çözmektedir.

Beslenme ve Diyet Kliniği’nde Neler Yapıyoruz;

Beslenme ve Yaşam Tarzının Düzenlenmesi: Cinsiyetinize,yaşınıza, iş ve sosyal hayatınıza uygun çeşitli alternatifler içeren kişiye özel beslenme planı hazırlanır.

Sağlıklı ve Güvenli Zayıflama: Verilen kiloların bir daha geri alınmaması için, yaşam tarzınız olacak, uygulanabilir koruma programı, kişiye özel olarak hazırlanır.

Sağlıklı Beslenerek Kilo Alma: Sağlıklı beslenme denince akla yeterli ve dengeli bir beslenme modeli gelir. Kilo almak isteyen kişi; öncelikle bir düzenli beslenme alışkanlığı edinmelidir.

Hayat Boyu Kilo Korumanın Püf Noktaları: Kişinin metabolizmasına ve fiziksel yapısına uygun bir şekilde dengeli beslenmeyi öğrenmesi kilo korumanın püf noktasıdır.

Sporcular için Beslenme: Sporcu beslenmesinde temel hedef; sporcu sağlığının korunması ve performasının arttırılması olmalıdır.

Gebelikte Sağlıklı Beslenme ve Kilo Kontrolü: Fiziksel aktivitenizi uygun düzeyde tutarak yeterli ve dengeli beslenerek,hem bebeğinizin gelişimine katkıda bulunur hem de ,uygun ağırlık kazanımı sağlanır.

Çocuklarda Sağlıklı Zayıflama: Alışkanlıklar daha çok küçük yaşlarda oturduğu için yönlendirmelerimiz çok önemli bir rol oynar.

Sağlıklı Büyüme ve Gelişme: Vücudun büyüme ve gelişmesi dış etkenlere ve hastalıklara karşı dirençli, verimli çalışması, için yeterli ve dengeli beslenmenin öneminin bilincinde olunmalıdır.

Emzirme Döneminde Sağlıklı Beslenme ve Kilo Kontrolü: Emzirme döneminde beslenme anne sütü verimliliği ve bebeğin gelecek dönemlerdeki sağlığı için çok önemlidir.

Yaşlılıkta Sağlıklı Beslenme: Yeterli ve dengeli beslenme, kaliteli bir yaşam ve yaşlılıkta oluşan değişimlerin hızını yavaşlatır.

Tüm Hastalıklarda Diyet Tedavisi: Kişinin hastalığının çeşidi , kan bulgularına, yaşına, beslenme alışkanlıkları ve imkanlarına cinsiyetine, uygun olarak hazırlanan bir beslenme programı ile hastalığın seyri yavaşlatılabilir, iyileşme hızı artırılabilir.